Przerabianie zdjęć: profesjonalnie!
Niesamowite efekty, dowolne przeróbki! Wyślij zdjęcia na maila: biuro@przerabianiezdjec.pl i napisz jaki efekt chcesz uzyskać.

Oferujemy wykonanie profesjonalnej obróbki przesłanego zdjęcia, tanio i z możliwością poprawek. Zaufaj profesjonalnym grafikom.

Wybierz obróbkę jaką zastosować do Twojego zdjęcia, lub opisz w mailu efekt jaki chcesz uzyskać. Masz pytania? Napisz tutaj.

wycena pytania

Szparowanie zdjęć

Usuwanie tła

usuwanie tła jof usuwanie tła jof

Szparowanie zdjęć

szparowanie zdjec jof szparowanie zdjec jof

Zmiana Tła

retusz zmiana tła retusz zmiana tła

Usuwanie tła

retusz wycinanie tła retusz wycinanie tła

Przezroczyste tło

przezroczyste tlo przezroczyste tlo

Wycinanie tła

wycinanie tła lozko wycinanie tła lozko

Szparowanie zdjęć

szparowanie zdjecia szparowanie zdjecia

Usuwanie tła

wycinanie tła wycinanie tła

Szparowanie zdjęć

szparowanie tel szparowanie tel

Profesjonalne usuwanie tła do katalogów i innych materiałów reklamowych, na strony internetowe oraz do tworzenia packshot'ów.

ATRAKCYJNE CENY SZPAROWANIA - usuwanie tła już od 0,48zł za zdjęcie.

Przesłane zdjęcia nie będą udostępniane osobom trzecim, są wykorzystane do wykonania zamówienia. Istnieje możliwość zamieszczenia ich na naszej galerii zdjęć za zgodą klienta. Przesyłający zdjęcie oświadcza że jest jego właścicielem i nie narusza ono praw osób trzecich.

Wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie, w zależności od rozmiaru zdjęcia i rodzaju przeróbki.

Wyślij do nas mailem zdjęcie lub zestaw zdjęć a otrzymasz indywidualną wycenę.

Przy większej ilość zdjęć do przerobienia oferujemy atrakcyjne rabaty i gratisy!

To jeszcze nie wszystko, szukasz innej przeróbki? Opisz efekt który chcesz uzyskać albo prześlij zdjęcie na wzór.

Nie czekaj,
zapraszamy do kontaktu :)

wycena pytania

Szparowanie zdjęć

Szparowanie zdjęć najkrócej rzecz ujmując polega na usuwaniu z nich tła. Czemu ma służyć taka edycja? Dzięki temu możemy zostawić na fotografii tylko interesujące nas elementy, wstawić inne tło, stworzyć ze zdjęcia packshot'a, umieścić je na stronie, w katalogu lub użyć w inny sposób.

Usunięcie tła fotografowanego przedmiotu ma często zastosowanie przy tworzeniu katalogów lub innych materiałów reklamowych, tworzeniu stron internetowych czy galerii oferowanych przez firmę produktów. Zdjęcia produktów na białym tle są znacznie bardziej czytelne i atrakcyjne wizualnie.

Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce - Allegro, dostrzegło atrakcyjność wizualną, przejrzystość zdjęć prezentowanych produktów na białym tle, dlatego od lutego 2017 roku akceptowane na aukcjach będą tylko takie zdjęcia. Efekt taki można uzyskać od razu fotografując wystawiany przedmiot na białym tle. Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Problem pojawia się również jeśli posiadają Państwo już bazę zdjęć nie spełniających tych wymagań. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie tła ze zdjęć. Szparowanie (wycinanie tła i zastąpienie go białym) znacznie poprawi czytelność zdjęcie i dopasuje je do nowych wymogów Allegro.

Zajmujemy się profesjonalnie przerabianiem zdjęć, więc zlecając nam szparowanie zdjęcia lub pakietu zdjęć mają Państwo gwarancję profesjonalnego i precyzyjnego wykonania tego zadania w krótkim czasie oraz w atrakcyjnej cenie. Istnieje możliwość realizacji pilnych zleceń tego samego dnia. Wycenę przygotowujemy zawsze indywidualnie – już od 48 groszy za zdjęcie.

Jeśli zależy Państwu na szybkiej, profesjonalnej i niedrogiej usłudze zapraszamy do kontaktu.

Szparowanie zdjęcia należy zawsze zacząć od dokładnej analizy fotografii którymi dysponujemy. Do profesjonalnego usunięcia tła należy zastosować odpowiednie narzędzia jakie oferują nam programy graficzne. W zależności od zdjęcia na którym będziemy wykonywać szparowanie, konieczne jest użycie innych narzędzi.

Inaczej będziemy wycinać tło na zdjęciach z ludźmi (skomplikowane wycinanie włosów) a inaczej z produktami o jednolitych krawędziach. Konieczne jest odpowiednie rozmycie krawędzi oraz inne zabiegi które sprawią, że zdjęcie po usunięciu tła będzie wyglądało naturalnie a ślady pracy nad zdjęciem niezauważalne. Poświęcamy dużo uwagi aby efekty pracy wyglądały naturalnie i były atrakcyjne wizualnie.

Wśród ogromnej oferty przerabiania zdjęć usuwanie tła nie jest zbyt skomplikowanym zabiegiem, jednak aby jego efekt wyglądał profesjonalnie należy zastosować odpowiednie narzędzia. Przy większej ilości zdjęć może okazać się to wyjątkowo czasochłonne. Proste programy oferujące usuwanie tła online opierają się na prostych skryptach, więc jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości mogą nie spełnić one oczekiwań.

Warto mieć na uwadze, że jeżeli szparowanie wykonane zostanie nieprawidłowo, zbyt szybko lub z użyciem nieodpowiednich narzędzi efekt może być bardzo niekorzystny. Pozostawione ślady, nienaturalne krawędzie, przypadkowe usunięcie elementu który powinien pozostać lub odwrotnie – pozostawienie czegoś co nie powinno sprawią że zdjęcie będzie wyglądało źle. Dlatego warto zadbać o to aby szparowanie zdjęć przeprowadzić dokładnie i profesjonalnie.

Trzeba rozważyć szparowanie zdjęcia jeśli ma ono mało atrakcyjne wizualnie tło, jest w nie pasującym do zdjęcia otoczeniu lub prezentowanych produktów jest dużo i przez umieszczenie ich bez usuwania tła tracą one na czytelności. Produkty na białym tle wyglądają bardziej profesjonalnie. Usuwanie tła konieczne jest zaś przy obecności na fotografii niepożądanych elementów.

Od strony teoretycznej - w grafice rastrowej szparowanie zdjęć (termin tej wywodzi się z branży poligraficznej) polega na precyzyjnej selekcji pewnego fragmentu obrazu. Selekcja ta możliwa jest za pomocą narzędzi wykonujących automatyczną selekcję (na przykład tła o jednolitej kolorystyce). Technika ta oferowana jest zarówno w profesjonalnych programach graficznych jak i w prostych skryptach oferujących usuwanie tła ze zdjęcia online.

Jednak w przypadkach wymagających precyzyjnego szparowania konieczne jest użycie narzędzi umożliwiających ręcznie obrysowanie zaznaczanego obszaru. W tym wypadku częściej używamy pojęcia wycinanie tła.

Szparowanie zdjęć często jest wstępem do dalszej przeróbki danej fotografii. Dzięki zaznaczeniu tylko pewnego fragmentu zdjęcia, możliwa jest dalsza obróbka kolorystyczna tylko wybranego przez nas obszaru, usuwanie tła, wycinanie tła, tworzenie skomplikowanych fotomontaży, zmiana kształtu zaznaczonego fragmentu, oraz wykonanie innej - bardziej skomplikowanej edycji.

W zależności od zdjęć którymi dysponujemy proces usuwania tła może być szybki i bezproblemowy, jednak w niektórych sytuacjach może być to bardziej skomplikowane.

Dysponując odpowiednimi narzędziami wprawiony grafik jest w stanie usunąć tło ze zdjęcia w przeciągu kilkunastu minut. Musi spełniać ono jednak pewne wymagania. Przedmioty które chcemy zaznaczyć muszą być dobrze oświetlone i zdecydowanie kontrastować z jednolitym tłem. Najlepiej też aby miały wyraźne krawędzie. Co więcej, najłatwiej wykonuje się szparowanie zdjęć na przedmiotach składających się z prostych linii (np. pudełka, telewizory, lodówki itp.). Dlatego często wykonuje się specjalne sesje fotograficzne ze specjalnie przygotowanym do usunięcia tłem zdjęć.

Znacznie trudniej jest wyciąć tło, jeśli fotografie nie są zbyt dobrze oświetlone a krawędzie nie kontrastują wyraźnie z tłem przeznaczonym do usunięcia. W takiej sytuacji większość pracy należy wykonać ręcznie i co się z tym wiąże konieczne będzie poświęcenie na tę czynność większej ilości czasu.

Jeśli zdjęcie nie jest w każdym miejscu jednakowo ostre zadanie jest dodatkowo utrudnione. Mało ostre obszary są bardzo trudne do precyzyjnego zaznaczenia. Aby efekt pracy po usunięciu tła był realistyczny i atrakcyjny wizualnie konieczne jest wtedy zastosowanie dodatkowych zabiegów (rozjaśnianie tła, rozmycie krawędzi czy kopiowanie bliźniaczych bardziej ostrych fragmentów fotografii).

Jednak każdy grafik zajmujący się szparowaniem zdjęć wie, że najtrudniejsze jest zaznaczanie takich krawędzi jak włosy, wszelkiego rodzaju futra czy plusz oraz różnego rodzaju materiały przezroczyste. W takich sytuacjach praktycznie cała praca wykonywana jest ręcznie, jest bardzo czasochłonna i konieczne jest duże opanowanie programu graficznego aby uzyskać zadowalający efekt.

Usunięcie tła ze zdjęcia jest koniecznie do wykonania coraz popularniejszych Packshot'ów. W branży reklamowej służą one atrakcyjnemu przedstawieniu produktu za pomocą statycznego lub ruchomego obrazu. Prezentacja produktu jest niezwykle ważnym elementem jego promocji a packshoty sprawdzają się w tym znakomicie.

W ostatnich latach zyskują na popularności Packshoty interaktywne (tzw. obrotowe). Tworzy się je wykonując sekwencję zdjęć produktu pod różnymi kontami. Dzięki temu dajemy klientowi możliwość obejrzenia produktu z każdej strony. Przy tworzeniu packshotów tego typu konieczne jest zastosowanie zdjęć z usuniętym tłem.